PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=566501}

Tajemniczy świat Arrietty

Karigurashi no Arrietty
7,6 15 646
ocen
7,6 10 1 15646
8,4 7
ocen krytyków
Tajemniczy świat Arrietty
powrót do forum filmu Tajemniczy świat Arrietty

Arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Zawsze podchodzę do Studia Ghibli, porównując każde kolejne filmy z niezapomnianym Mononoke Hime i W Krainie Bogów. Myślałam, ze żadnen późniejszy film im nie dorówna, a jednak. Niesamowicie ciepła i piękna opowieść. Niesamowita muzyka. Całokształt wręcz zwala z nóg.

ocenił(a) film na 6
Mazzy_Mazzy

Muzyka jest niesamowicie genialna między innymi w: Mononoke Hime, W Krainie Bogów, Ruchomy zamek Hauru (kompozytor: Joe Hisaishi). W tm filmie muzyka jest nic nie warta (naiwne pioseneczki)

ocenił(a) film na 10
Mazzy_Mazzy

A mnie sie kompozycje Ceciule Corbel podobaly, zwlaszcza The Wild Waltz.

"Ciepla opowiesc" to bardzo trafne okreslenie. Bardzo podobalo mi sie przedstawienie relacji miedzy Sho a Arrietty, byly wzruszajaco pozytywne, scena pozegnania wrecz piekna. Jak zwykle Ghibli mnie nie zawiodlo i pod koniec filmu mialam gigantyczna dziure w sercu - z powodu zakonczenia. Zawsze tak mam, po prostu dla mnie filmy Ghibli nie sa dosc dlugie i kiedy film sie konczy, to tak jakby dzien zgasl :(

ocenił(a) film na 10
Usagi_V

Oczywiście muszę zgodzić się, że muzyka np. w Mononoke Hime vyła niesamowita. Jesdnak uważam, że sekret ukryty jest w odpowiednim doborze kompozycji do klimatu filmu. W Mononoke muzyka była wręcz epicka, bo taka też była sama opowieść. W historii Arrietty taka muzyka byłaby tak oderwana od kontekstu, ze tylko psułaby odbiór. Dlatego uważam, ze muzyka tu była świetna.

Co do pustki w sercu - chyba konwencja Miyazakiego, bo, jak widać, nie tylko ja mam takie odczucia. :)

ocenił(a) film na 10
Usagi_V

O Chrystek, mialam napisac Cecile Corbel :D

ocenił(a) film na 9
Usagi_V

Mam pytanie do Was gdzie oglądałyście/liście ten film?
Pozdrawiam

boczu

Wszyscy tutaj piracą.

polecam wersje:
[Doki] Karigurashi no Arrietty (1920x1038 h264 BD FLAC) [95B33D08].mkv

Jakość powalająca, zresztą dodałem do niej ang napisy w napiprojekt.

ocenił(a) film na 9
Mazzy_Mazzy

kolejny świetny film ze studia Ghibli. nie zawiodłem się. w pełni zgadzam się z użytkownikiem Mazzy Mazzy w tym temacie.

ocenił(a) film na 9
Mazzy_Mazzy

Zgadzam się w 100% przeurocza opowieść z cudowną muzyką i wspaniałą animacją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones