PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5634}

Bez skazy

Flawless
6,9 5 678
ocen
6,9 10 1 5678
6,0 3
oceny krytyków
Bez skazy
powrót do forum filmu Bez skazy

Tu mnie dopiero Schumacher zaskoczył! Nie sądziłam, ze potrafi robić wartościowe kino, a najwyraźniej do takiej kategorii należy zaliczyć "Rusty". Mimo wszystko jest to ciepły film, o wielkiej przyjaźni i poświęceniu, do jakiego jesteśmy zdolni dla bliskiej osoby.Wspaniale się ogląda przemianę ciężko doświadczonego przez los zgorzkniałego Roberta De Niro (w wyniku zawału doznał połowicznego paraliżu ciała, również narządu mowy), który wbrew sobie postanawia szukać pomocy u sąsiada - transwestyty i zasięga u niego lekcji śpiewu. Na początku stosunki, ma się rozumieć, nie układają im się najlepiej, z czasem jednak obserwujemy stopniowo rosnącą więź między dwojgiem. Jako Rusty wystąpił Philip Seymour Hoffman i muszę powiedzieć, że jest świetny. Z drugiej strony widziałam już kilka innych tytułów z jego udziałem, gdzie występuje jako - można powiedzieć - zniewieściały facet, więc nie dziwię się, że i tu wyszedł nader przekonująco. Rola Walta Koontza będzie teraz jedną z moich ulubionych w wykonaniu De Niro. Nawiasem mówiąc, z filmu na film coraz bardziej przekonuję się do jego geniuszu (bo niepodważalnym jest, że to aktor jest wielki).

ocenił(a) film na 8
Lady_Snape

To ostatnio jeden z moich ulubionych filmów. Nawet w najgorszych dołkach śmieję się w połowie filmu, zabawny i ciepły, z wątkiem kryminalnym w tle, świetnie skonstruowany scenariusz, doskonale zarysowane i zagrane postacie, urzekają urokiem i naturalnością. Zawsze bawi mnie ta parada transwestystów.
I oczywiście film wzrusza, przyjaźń dwóch tak różnych mężczyzn, pokopanych trochę przez los, która pozwala im przetrwać najtrudniejsze chwile w życiu.
Robert de Niro gra praktycznie tylko oczami, bo jest sparaliżowany przecież, ale dobrze to robi, Philip Seymour Hoofman doskonały, w tym filmie go "odkryłam", i podbił mnie całkowicie.
Doskonałe dialogi.
Polecam jak najbardziej ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones